September 28, 2012

O Sali ma i bukri shpendveIncidentet e Doktorit tek shkolla
 “Ahmet Zogu”

Doktori vizitoi një shkollë në Bathore, e cila mori emrin “Ahmet Zogu”. Pas ceremonisë, Doktori hyri në një klasë për të bashkëbiseduar me fëmijët. Zuri vendin e mësuesit tek tavolina, përshëndeti nxënësit dhe filloi të bashkëbisedojë me ta:
-Së pari du me ju uru për emrin e ri të shkollës, tha Doktori. Ahmet Zogu, siç keni mësuar dhe nga librat tuaj, është figura më e madhe e kombit shqiptar, njeriu që ka hedhë themelet e shtetit shqiptar, njeriu që ka vendosur demokracinë dhe ka themeluar mbretërinë në këtë vend ...

Lexoni:

September 27, 2012

Gazetaria Shqiptare 2012


September 26, 2012

Rojet Bregdetare ...Rojet Bregdetare të Shqipërisë

ose

“T’i varësh Ujqërve Mëlçitë në qafë”


                Sali Berisha

                Lulëzim Basha

                Kristaq Gerveni

                Bujar Nishani


P.S. Baca e mbajti premtimin:

E veshi fustanellën ...

... uniformën e rojeve greke!!

September 24, 2012

The Outsider - FNGazeta TemA/Kronika e zezë: 
data 24 Shtator 2012

1- Sarandë, kapet 41 kg drogë. Vinte nga Lazarati dhe kishte si destinacion Igumenicën
http://www.gazetatema.net/web/2012/09/24/sarande-kapet-41-kg-droge-vinte-nga-lazarati-per-igumenice/


2- KLD: Gjyqtarët, shkelje për dosjen “Xhakaj”. Do procedohen penalisht.
http://www.gazetatema.net/web/2012/09/24/kld-gjyqtaret-shkelje-per-dosjen-xhakaj-do-procedohen-penalisht/


3-Rikthehen vrasjet, qëllohet për vdekje një person në Divjakë!
http://www.gazetatema.net/web/2012/09/24/rikthehen-vrasjet-qellohet-per-vdekje-nje-person-ne-divjake/


4- LAJM I FUNDIT/ Krim shuan familjen në Lezhë. Komshiu ekzekuton prindërit dhe djalin e tyre
http://www.gazetatema.net/web/2012/09/24/lajm-i-fundit-krim-i-rende-ne-lezhe-ekzekutohen-prinderit-dhe-femija-i-tyre/


Krimi është shtruar këmbëkryq në sofrat shqiptare, por Muli është infiltruar këmbëkryq në sofrën e bandës së Durrësit. Banda i ka ditët e numëruara!